Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Unikatowy styl zegarków Adriatica doceniany jest przez klientów już od wielu dziesięcioleci. Wyroby szwajcarskiej marki zdobyły popularność przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania, a także przystępność pod względem cenowym. Do ich produkcji wykorzystywane są najlepsze materiały, dobierane przez doskonale wykwalifikowanych rzemieślników zegarmistrzostwa. W ten sposób powstają konstrukcje unikalne pod względem estetycznym, a zarazem niezwykle precyzyjnie odmierzające czas.

 

Historia zegarków Adriatica 

Marka Adriatica powstała w drugiej połowie XIX wieku. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Adria&Adriatica, w ramach szwajcarskiej wytwórni Watch Company. Pierwsze modele zegarków wyprodukowane zostały w 1931 roku. W okresie II wojny światowej produkcję wstrzymano, a do jej wznowienia doszło dopiero w 1962 roku. Zainteresowanie zegarkami Adriatica zaczęło od tamtego czasu stopniowo rosnąć. Początkowo zdobyły popularność przede wszystkim w krajach skandynawskich oraz wschodnioeuropejskich, w tym również w Polsce. Marka wprowadziła w 1989 szereg innowacyjnych rozwiązań stylistycznych i technologicznych, łączących w sobie klasykę i nowoczesność. Siedziba firmy znajduje się obecnie w szwajcarskim mieście Dongio.

 

Kolekcje marki Adriatica 

Zegarki produkowane przez markę Adriatica dostępne są aktualnie w kilku podstawowych kolekcjach. Można wśród nich znaleźć modele z wzornictwem zarówno tradycyjnym, jak i bardziej modernistycznym. Niezależnie od stylistyki, czasomierze oferowane przez firmę Adriatica wciąż wyróżniają się na tle innych niezawodnością działania. Za sprawą wykorzystania markowych mechanizmów kwarcowych, poszczególne modele zapewniają wyjątkową precyzję odmierzania czasu. Nie bez znaczenia pozostaje zastosowanie nowoczesnych materiałów produkcyjnych, takich jak specjalnie wzmacniane szkło, tytan czy stal szlachetna. W poszczególnych kolekcjach znaleźć można rozwiązania idealne dla każdego zastosowania. Męskie i damskie zegarki Adriatica doskonale komponują się zarówno ze strojami codziennymi, jak i bardziej eleganckimi kreacjami.

 

Klasyczne i tytanowe zegarki Adriatica 

Najbogatsza seria zegarków męskich i damskich Adriatica to kolekcja Classic. Należące do niej czasomierze wyróżniają się stosunkowo dużymi tarczami, na których w zależności od konkretnego modelu znaleźć można chronografy lub datowniki. Klasyczne modele zegarków Adriatica zwracają uwagę stonowaną kolorystyką, w której przeważają odcienie czerni, brązu, złota oraz srebra. Większość czasomierzy marki Adriatica z serii Classic posiada metalowe bransolety lub skórzane paski. Na szczególną uwagę w ofercie producenta zasługują także bardziej nowoczesne modele wykonane z tytanu. Te zegarki są znacznie wytrzymalsze od stalowych, a jednocześnie lżejsze. W stopie tytanu nie ma niklu, co pozostaje nie bez znaczenia dla użytkowników uczulonych na ten materiał. Tytanowe zegarki Adriatica wyróżniają się także niezwykle eleganckim wyglądem, dlatego polecane są do noszenia przy wielu prestiżowych okazjach.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *