Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Coraz więcej Polaków aktywnie spędza wolny czas. Oznacza to konieczność kupienia odpowiedniego ubrania, obuwia czy nawet zegarka, ponieważ większość osób kupuje tradycyjne, zegarki na pasku, które nie są nawet wodoszczelne, ale za to pasują do większości ubrań. Dobry zegarek sportowy przyda się też zamiast stopera, GPS, a nawet w planowaniu ćwiczeń. Jakie jeszcze funkcje powinien mieć?

Zegarki sportowe
W grupie zegarków sportowych można znaleźć takie, które są tylko stylizowane na sportowe i mają dodatkowe funkcje, ale na przykład mają niską klasę wodoszczelności jak 10 ATM, co pozwala na okazjonalne pływanie w basenie. Dlatego też warto rozróżnić modele o sportowym designie od tych, które faktycznie mają sportowe funkcje

Zegarki na trening 
W zegarkach sportowych bardzo ważna jest klasa wodoszczelności od 10 ATM, w górę która zapewnia, że można uprawiać wiele sportów z takim zegarkiem na ręku nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Natomiast reszta specyfikacji zegarka powinna być uzależniona od treningu, na jaki taki zegarek jest potrzebny. Osoby, które uprawiają sporty outdoor potrzebują między innymi wysokościomierza, barometru czy nawet GPS, a to wszystko można znaleźć w obecnych zegarkach. Z kolei osoby trenujące fitness potrzebują przed wszystkim stopera i timera.

Do pływania i dla nurków
Ta kategoria zegarków jest zdecydowanie droższa niż „zwykłe” sportowe zegarki, ponieważ czasomierze do pływania i nurkowania w głębinach muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz w innej technologii na przykład z zakręcanym deklem.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *