Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

Szwajcaria nie bez powodu uznawana jest za kraj zegarkami stojący, ponieważ wiele firm zajmujących się wyrobem czasomierzy ma swoją siedzibę właśnie w tym państwie, ale też są to firmy wypuszczające na rynek najdroższe modele. Dlaczego zegarki ze Szwajcarii są takie drogie?

Wysoka jakość wyrobu

Zegarki szwajcarskie to między innymi zegarki mechaniczne i automatyczne, które są o wiele droższe w produkcji niż zegarki kwarcowe, ale też muszą być wykonane bardzo dokładnie i z wysokiej jakości materiałów, nawet gdy jest to produkcja seryjna.

Wiele zegarków w Szwajcarii wykonywanych jest też ręcznie przez co składanie jednego zegarka może zająć nawet kilka miesięcy, co oczywiście przekłada się na jego cenę. Takie zegarki muszą być też wykonane tylko ze sprawdzonych i atestowanych materiałów. Bardzo często wykorzystywane są też kamienie szlachetne jak diamenty czy rubiny oraz metale szlachetne jak złoto i platyna.

Testy i certyfikaty czasomierza

Zegarki mechaniczne oraz automatyczne poddawane są testom, aby potwierdzić wysoką jakość wyrobu. W wypadku zegarków z edycji limitowanych lub chronografów potrzebne są też certyfikaty potwierdzające autentyczność, numer modelu czy dokładność chronografu. Sam certyfikat i wszystkie testy, którym poddawany był zegarek, aby go uzyskać także są kosztowne, co oczywiście przekłada się na cenę gotowego wyrobu. Jednak kupując zegarek szwajcarski można mieć pewność, że cena będzie odpowiadała jego kunsztowi oraz jakości odmierzania czasu przez wiele lat.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *