Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wydawać by się mogło, że obecnie, gdy każdy nosi ze sobą telefon komórkowy, zegarki odejdą w zapomnienie. Nic bardziej mylnego – nadal licznie goszczą na nadgarstkach wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zegarki pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale mogą być także prawdziwą ozdobą czy doskonałym dodatkiem do danej stylizacji. Branża zegarków stale się rozwija, oferując coraz to ciekawsze rozwiązania. Co obecnie możemy znaleźć na rynku?

Zegarki szwajcarskie
Zegarki szwajcarskie kojarzą się z wysoką jakością i niezawodnością. To także symbol klasy i prestiżu. Stanowią odpowiedni wybór dla tych osób, które cenią klasykę i wysoką jakość. Największym uznaniem cieszą się zegarki szwajcarskie od producentów, którzy na rynku istnieją już od dawna i mogą poszczyć się wieloletnią tradycją zegarmistrzowską oraz zdobytym doświadczeniem. Zegarki szwajcarskie to także wysoka jakość materiałów użytych do produkcji oraz symbol luksusu. Wszystkie modele są ponadczasowe, wykonane w minimalistycznym stylu.

Zegarki klasyczne
Zegarki klasyczne są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, gdyż spokojnie można określić je mianem „ponadczasowych”. Nie starzeją się, zawsze wyglądają modnie, a przede wszystkim pasują na każdą okazję. Mogą być doskonałym dodatkiem do garnituru, jak i dopełnieniem codziennej stylizacji. Atutem tego rodzaju zegarków jest prosty i minimalistyczny design i brak rozbudowanych funkcji. Wśród klasycznych zegarków wyróżnić można przede wszystkim te na metalowej bransolecie – srebrnej lub złotej, choć nie brakuje także tych na skórzanych paskach.

Zegarki sportowe
Zegarki sportowe muszą spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim nie mogą zapewniać dyskomfortu podczas ruchu. Powinny też być wytrzymałe, a także wyposażone w szereg dodatkowych funkcji. Do najczęściej spotykanych należy pomiar tętna, jak również licznik spalonych kalorii. Wiele zegarków sportowych posiada także licznik kroków, który informuje o tym, jaki dystans został przemierzony w ciągu dnia. Tego rodzaju zegarki mają prostą budowę, elektroniczny wyświetlacz i zazwyczaj projektowane są w żywych, przykuwających wzrok kolorach.

Zegarki mechaniczne
Choć obecnie znacznie bardziej popularne są zegarki kwarcowe, to w przypadku prestiżowych modeli to właśnie zegarki mechaniczne zdobywają uznanie. Rzadkością są już zegarki z mechanizmem nakręcanym ręcznie, za to mechanizm automatyczny nakręcany dzięki ruchom ręki znajduje się w większości najbardziej kosztownych zegarków. Tego rodzaju rozwiązanie może wydawać się mniej praktyczne niż zastosowanie zwykłej baterii, nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie zegarki mechaniczne utożsamiane są z wysoką klasą i luksusem.

Zegarki kwarcowe
Zdecydowanie najchętniej wybieranym rozwiązaniem i to zarówno w zegarkach kosztujących kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych są te kwarcowe. Zegarki tego rodzaju pracują dzięki baterii, którą w razie potrzeby można wymienić. Są więc wygodniejsze, bardziej praktyczne i tańsze. Jednocześnie pozostają bardzo dokładne i niezawodne.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *